MKS Třebíč Oficiální stránky MKS Třebíč
Novinky

Novinky

 

CYKLISTÉ JSOU V TŘEBÍČI VÍTÁNI 

Příjemné posezení, možnost využití úschovny zavazadel, toalet a sprch, stojany na kola i úschovnu kol - to vše nabízí TouristPoint v přízemních prostorách Národního domu. Obsluhu zajišťují pracovnice sousedního informačního centra, které na vyžádání cyklistům zapůjčí také základní nářadí pro jednoduché opravy kol či lékárničku pro ošetření drobných poranění. Díky této nabídce a splnění daných kritérií se třebíčský TouristPoint může pyšnit i certifikátem Cyklisté vítáni, který garantuje kvalitní zázemí i odpočinek pro návštěvníky, kteří se rozhodli navštívit naše město na dvou kolech.

 

NAUČNÁ STEZKA PO STOPÁCH OPATŮ A RABÍNŮ

V Třebíči se projdete naučnou stezkou Po stopách opatů a rabínů, která propojuje místní památky - baziliku sv. Prokopa a židovské město se hřbitovem - zapsané na seznam UNESCO. Prostřednictvím tištěného průvodce s orientačním plánem a značkami, lemujících trasu, teď milovníci historie s přehledem trefí z Karlova náměstí do židovské čtvrti, na židovský hřbitov, do zámeckého areálu s bazilikou sv. Prokopa.
Pokud se navíc po absolvování trasy prokáží razítky ze všech tří informačních center, dostanou malý dárek jako upomínku na návštěvu Třebíče.

(Brožurky lze koupit na turistických informačních centrech)


VYŠLA NOVÁ KNIHA RUDOLFA FIŠERA – ČTENÍ O TŘEBÍČI


Třebíčský historik a spisovatel Rudolf Fišer vydal v červnu 2020 knihu s názvem Čtení o Třebíči. Kniha se soustředí na nejdůležitější historické milníky a stavby, čtenáři čtivě přibližuje historii města od založení kláštera až po současnost a soustředí se i na konkrétní stavby, jako třeba židovská čtvrť, bazilika sv. Prokopa a další sakrální stavby. Kniha je souhrnem děl, které Rudolf Fišer vydal v minulosti - Paměť kláštera a města, Příběhy židovských familiantů a Osudy židovských domů. Doplněna je o dobové i současné fotografie a kresby. Knihu můžete zakoupit na všech třech informačních centrech v Třebíči. 

 

<< zpět

S provozem tohoto webu nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našeho webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací
ODKAZY Visit Třebíč Třebíč Třebíč UNESCO Kudy z nudy
PARTNEŘI ICOM TTS ČEZ
facebook © MKS Třebíč