MKS Třebíč Oficiální stránky MKS Třebíč
Novinky

Novinky

 

CYKLISTÉ JSOU V TŘEBÍČI VÍTÁNI 

Příjemné posezení, možnost využití úschovny zavazadel, toalet a sprch, stojany na kola i úschovnu kol - to vše nabízí nový TouristPoint zprovozněný na sklonku loňského roku v přízemních prostorách Národního domu. Obsluhu zajišťují pracovnice sousedního informačního centra, které na vyžádání cyklistům zapůjčí také základní nářadí pro jednoduché opravy kol či lékárničku pro ošetření drobných poranění. Díky této nabídce a splnění daných kritérií se třebíčský TouristPoint může pyšnit i certifikátem Cyklisté vítáni, který garantuje kvalitní zázemí i odpočinek pro návštěvníky, kteří se rozhodli navštívit naše město na dvou kolech.

 

NAUČNÁ STEZKA PO STOPÁCH OPATŮ A RABÍNŮ

V Třebíči se projdete naučnou stezkou Po stopách opatů a rabínů, která propojuje místní památky - baziliku sv. Prokopa a židovské město se hřbitovem - zapsané na seznam UNESCO. Prostřednictvím tištěného průvodce s orientačním plánem a značkami, lemujících trasu, teď milovníci historie s přehledem trefí z Karlova náměstí do židovské čtvrti, na židovský hřbitov, do zámeckého areálu s bazilikou sv. Prokopa.
Pokud se navíc po absolvování trasy prokáží razítky ze všech tří informačních center, dostanou malý dárek jako upomínku na návštěvu Třebíče.

(Brožurky lze koupit na turistických informačních centrech)


BENDIKTINSKÉ LIKÉROVÉ VÍNO

Benediktinské likérové víno je  vyrobeno ve vinařství Kojeticích na Moravě u příležitosti prvního ročníku Svatoprokopské poutě. Je typické vysoce kořeněnou chutí, můžete v něm cítit puškvorec, podběl, hořec, pelyněk, máta, černý bez, kardamom, hřebíček, skořice, fenykl, muškátový oříšek. Benediktinské likérové víno lze zakoupit na třebíčských informačních centrech.

 

TURISTICKÝ DENÍK

Turistická informační centra v Třebíči nabízí speciální Turistický deník, do kterého si cestovatelé mohou vlepovat turistické vizitky míst, která navštívily. Do deníku lze rovněž zaznamenat nejrůznější detaily spojené s návštěvou turisticky zajímavého místa. V třebíčských památkových objektech lze zakoupit jednu z šesti druhů turistických vizitek: Třebíč (Karlovo náměstí), Zadní synagoga, bazilika sv. Prokopa, židovský hřbitov, městská věž a Syenitové skály u Pocoucova.


 

 

 

 

<< zpět

S provozem tohoto webu nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našeho webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací
ODKAZY Visit Třebíč Třebíč Třebíč UNESCO Kudy z nudy
PARTNEŘI ICOM TTS ČEZ
facebook © MKS Třebíč