MKS Třebíč Oficiální stránky MKS Třebíč
Tiskové zprávy

VZPOMÍNKOVÁ AKCE K UCTĚNÍ OBĚTÍ HOLOCAUSTU

Tisková zpráva

 

Městské kulturní středisko Třebíč připravilo na neděli 26. května 2019 v Zadní synagoze vzpomínkovou akci k uctění památky židovských obyvatel Třebíče a okolí, jejichž životy byly zmařeny v koncentračních a vyhlazovacích táborech.

Vzpomínkové setkání zahájí v 16 hodin studenti Gymnázia Přírodní škola z Prahy, kteří v rámci vlastního projektu Terezínská štafeta představí zhudebněné texty z terezínských časopisů Vedem a Rim-Rim-Rim.

V 17 hodin bude následovat přibližně půlhodinová procházka se zastávkou u nově položených Kamenů zmizelých. Pět z nich bude letos umístěno v židovské čtvrti v ulicích Subakova, Blahoslavova a Leopolda Pokorného, a to pro Lea Brauna, Terezu a Elišku Braunovy, Otto Neumanna a Linu Wittmannovou, a tři na Karlově náměstí - Anně a Bedřichovi Polnauerovým a Else Subakové.

V květnu 1942 byly z Třebíče vypraveny dva transporty do terezínského ghetta. V prvním transportu s označením Av odjelo 18. května 720 Židů, v druhém s označením Aw o čtyři dny později bylo 650 Židů. Osvobozených z nich bylo šedesát osob.

 

Renata Poulová

infosynagoga@mkstrebic.cz

568 610 023

 

Soubory ke stažení

 

 


<< zpět

S provozem tohoto webu nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našeho webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací
ODKAZY Visit Třebíč Třebíč Třebíč UNESCO Kudy z nudy
PARTNEŘI ICOM TTS ČEZ
facebook © MKS Třebíč