MKS Třebíč Oficiální stránky MKS Třebíč
Tiskové zprávy

Nový klub Expozice Franta otevře autorské čtení poezie Evy Fruhwirtové

Tisková zpráva

 

Tisková zpráva

 

Nový klub Expozice Franta otevře autorské čtení poezie Evy Fruhwirtové

Třebíč - V pátek 27. února v 19.00 se otevře nový klub v luxusních prostorách expozice FRANTA v Třebíči.Součástí večera bude autorské čtení poezie Evy Fruhwirtové, vystoupení skupiny Django Jet a ochutnávka vín z vinotéky Salsa.

„Eviny verše jsou velmi procítěné, zrcadlí se v nich zkušenost života, jsou to obrazy silných emočních okamžiků a jsou takovou zpovědí moderního života,“ říká host večera Jana Hanová. Expozice FRANTA je jedinou stálou expozicí světoznámého umělce Františka Mertla, rodáka z Třebíče. Nový klub, nazvaný podle expozice, zahájí svoji činnost právě otevíracím večerem poezie, jazzu a vína.  V rámci večera zazní tři bloky poezie autorky Evy Fruhwirtové, které budou tematicky rozděleny. Společně s autorkou přednesou verše její hosté – Jana Hanová, Jana Štefánková a Marek Matějek, rektor Západomoravské vysoké školy.

 

Sbírka na podporu FOR JANE

Součástí večera bude veřejná sbírka sdružení FOR JANE na zakoupení robotického spoluhráče pro Jiřího Žáka, kterého sdružení podporuje v získání olympijské medaile na paralympijských hrách v Riu de Janeiru v roce 2016. „Jirka musí denně trénovat a je vždy těžké sehnat spoluhráče, proto bychom rádi pořídili tento stroj. Byl jsem nadšený, když se mi ozvala Eva s nabídkou pomoci sbírce. Moc si toho vážím,“ uvedl Tomáš Vostál, předseda sdružení FOR JANE. Na robota je potřeba vybrat částku 25 tisíc korun.

 

O autorce:

Eva Fruhwirtová (1986) - pochází z Rouchovan. Studovala Katolické gymnázium v Třebíči a pak Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích.  Patří k prvním absolventům Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, v současné době je spoluorganizátorem.  Osm let působí ve světě médií a marketingu. Stojí za desítkami mediálních strategií pro české firmy, nadace, občanská sdružení i politiky. Podílela se na více než třiceti politických kampaních a zastávala funkci tiskové mluvčí v institucích a organizacích po celé České republice. Pracuje v PR agentuře Commservis a jako mediální poradce europoslance Tomáše Zdechovského. Věnuje se mentálnímu tréninku, tréninku koncentrace a paměti.

Zastává názor, že psaní je terapie pro mozek. Na základní a střední škole založila a vedla školní časopisy, sepisovala zážitky spolužáků a vytvářela z nich příběhy, které zachycovaly vývoj a proměnu z dítěte na mladého člověka. Psaní poezie je způsob, jak se vykřičet ze všech bolestí, jak zachytiti sílu a hloubku okamžiku. První pokus o výběr svých textů a sdílení s přáteli byl v roce 2006  kdy si sama vydala v nákladu několika desítek kusů sbírku textů s názvem Ztracené iluze.  Publikuje na webu poeta.cz.


Kontakt: Eva Fruhwirtová, 737 10 38 66, fruhwirtova@efcomm.cz

 

 

Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení

Tisková zpráva ke stažení


 

 


<< zpět

S provozem tohoto webu nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našeho webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací
ODKAZY Visit Třebíč Třebíč Třebíč UNESCO Kudy z nudy
PARTNEŘI ICOM TTS ČEZ
facebook © MKS Třebíč