Hlavní strana Kultura Pořady pro děti a mládež Nabídka vzdělávacích programů

Nabídka vzdělávacích programů

Expozice Franta

Nabídka vzdělávacích programů

Expozice Franta

Mateřské školy a základní školy 1.–2. třída

• POPRVÉ V GALERII (cca 60 minut)
Program určený našim nejmenším představuje první setkání s galerií jakožto  se specifickým prostorem s určitými pravidly chování. V první polovině programu se děti prostřednictvím dílčích zábavných činností dozvědí vše potřebné ohledně fungování galerie. V druhé polovině programu se rázem přemístí do improvizovaného malířského ateliéru a vyzkouší si poté malířské řemeslo na vlastní kůži.
Na závěr si vytvoří vlastní výstavu. Na památku obdrží Průkaz zasloužilého návštěvníka.Základní školy 3.–5. třída

• POPRVÉ V GALERII (cca 60 minut)
Program zprostředkovává první návštěvu galerie. Děti se seznámí s jejím specifickým prostorem i určitými pravidly chování, které je zapotřebí dodržovat. Řeč přijde také na jiné významné instituce a umělecká díla. Pomocí  dílčích zábavných činností se blíže setkáme i s prací malíře a na závěr si vytvoříme i svoji vlastní výstavu.

• PŘÍBĚH MALÍŘE (cca 60 minut)
V první části tohoto programu se seznámíme s profesí malíře a se samotným vznikem uměleckého díla. Dětem bude představen životní příběh světoznámého malíře a třebíčského rodáka v jenom - Františka Mertla. V druhé části přijdou na řadu tvůrčí činnosti a další zábavné aktivity, díky  nimž  si na vlastní kůži vyzkoušíme malířské řemeslo a vytvoříme vlastní umělecké dílo.Základní školy – 2. stupeň

• Komentovaná prohlídka stálé expozice (cca 60 minut)
Program je primárně zaměřen na seznámení s poutavým životním příběhem malíře Františka Mertla a s jeho vystavenými uměleckými díly. Povíme si odborný výklad k darovaným exponátům. V závěru prohlídky je  možné věnovat se výtvarné aktivitě anebo shlédnout dokument s názvem „Frantův návrat na Vysočinu“.


Střední školy

• Komentovaná prohlídka stálé expozice (60 minut)
Výklad pojednává o zajímavém životním příběhu Františka Mertla, třebíčského  rodáka a zároveň malíře známého na celosvětové úrovni. Povídání o významných životních meznících tohoto umělce i o darovaných dílech věnovaných rodnému městu. Je možno shlédnout dokument o vzniku třebíčské expozice s názvem „Frantův návrat na Vysočinu“.

TERMÍNY
MŠ a I. stupeň ZŠ
Na základě domluvy v pracovní dny v dopoledních hodinách.
        

II. stupeň ZŠ a SŠ
Komentované prohlídky se konají na základě předchozí domluvy, telefonicky anebo emailem.

PŘIHLAŠOVÁNÍ
Na vybrané vzdělávací programy se lze přihlašovat pomocí telefonního kontaktu viz níže anebo elektronicky prostřednictvím e-mailu.
Doporučený počet dětí na lektorský program pro MŠ a I. stupeň ZŠ je max. 18.
Pro více informací volejte níže uvedené tel. číslo.KONTAKT
Vzdělávací programy
Jitka Fischerová
+420 568 610 027
+420 777 746 985
j.fischerova@mkstrebic.cz


VSTUPNÉ
Skupinové vstupné v rámci zvoleného vzdělávacího programu činí 40 Kč za osobu.
Pedagogický doprovod má vstup zdarma.