MKS Třebíč Oficiální stránky MKS Třebíč
Koncerty

ŽALMAN & spol. "75"

ŽALMAN & spol. "75"

Koná se v:Národní dům   Předprodej:od 23.09.2021 do 21.10.2021
Koná se dne:21.10.2021  
Čas představení:od 19:00   Cena vstupenky: Cena normal: 210,-/230,-/250,- kč

KONCERT ČESKÉ FOLKOVÉ LEGENDY

 

Koncert české folkové kapely ve složení Pavel Lohonka, Michaela Hájková, Petr Novotný a Petr Havrda.

V letošním roce se kapela chystá na důležitý předěl v Žalmanově životě a kariéře – 75. narozeniny, které Pavel Žalman Lohonka oslavil v březnu 2021. 

Žalman se na českých (a přilehlých) pódiích vyskytuje už od roku 1968, nejprve jako člen skupiny Minnesengři – důležitého uskupení pro další vývoj a formování české folkové scény – a od roku 1982 jako lídr vlastního sdružení Žalman & Spol. 
Kapelou za dobu její historie prošla řada vynikajících muzikantů, z nichž mnozí se později odrazili k samostatné sólové kariéře (za všechny jmenujme např. Pavlínu Jíšovou nebo Lenku Slabou). V současnosti vedle Žalmana na pódiu jsou zpěvačka Michaela Hálková, kytarista Petr Havrda a basista Petr Novotný (ten už od roku 1994).

Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy a je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 19 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Pro jeho tvorbu je charakteristická pracovitost, cílevědomost a pokora, díky nimž se stal dobrým příkladem pro mnohé mladé folkové skupiny. Před časem byl první folkovou stálicí, která se zapojila do hnutí FOLK ŽIJE! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem – přibližovat lidem folkový žánr a při tom zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií...

------------------------------------------------------------------------------------------------

Vstup do veřejných prostor MKS je možný pouze s dokladem:

- o prodělání COVID-19 v posledních 180 dnech

- o negativním PCR testu starým nejvýše 7 dnů (v případě antigenního testu 3 dny)

- o ukončeném očkování

- absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem

Všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor.


 


 

Soubory ke stažení

 

 


<< zpět

S provozem tohoto webu nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našeho webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací
ODKAZY Visit Třebíč Třebíč Třebíč UNESCO Kudy z nudy
PARTNEŘI ICOM TTS ČEZ
facebook © MKS Třebíč