Hlavní strana Kultura Koncerty VÁNOČNÍ KONCERT LENKY FILIPOVÉ

VÁNOČNÍ KONCERT LENKY FILIPOVÉ

VÁNOČNÍ KONCERT LENKY FILIPOVÉ

Místo konání Národní dům
Datum konání 14.12.2023
Čas představení od 19:00
Předprodej 16.11.2023 - 14.12.2023
Cena normal: 370,-/380,-/390,- Kč

III. KONCERT HUDEBNÍHO SALONU

 

Lenku Filipovou na koncertě doprovodí několikanásobný mistr Velké Británie v hraní na keltskou harfu Sean Barry.

 

Lenka Filipová je osobnost, která se svou tvorbou provinčnímu českému popu vždy vymykala. Její hřejivá lidská pozitivita, jazykové vybavení, instrumentální preciznost a nezaměnitelně hladivý hlas patřil a patří ke klenotům české popové scény. S léty získal šedivější zabarvení a drsnější odstíny, ale svůj samet si zachovala. Stala se jedinečnou českou zvěstovatelkou kvalitního folkpopu s názorem, který dokázal osobitě vstřebat vlivy francouzské, anglické a obohatit je o klasicko-hudební postupy.

 

Na svém kontě má víc než 20 studiových alb, ze kterých pochází řada hitů – Částečné zatmění srdce, Zamilovaná, Za všechno může čas a další

 

Sean Barry je mladý muzikant se světlou budoucností. Pochází z Anglického Newcastlu, kde žil až do svých devatenácti let. S harfou se poprvé setkal ve svých devíti letech.  Hodně cestoval a Česká republika mu učarovala natolik, že se rozhodl tady zůstat. Stal se pět let za sebou mistrem Velké Británie v hraní na keltskou harfu a za svůj talent si vysloužil několik dalších cen, jako například BBC National music festival in London a mnoho dalších.