MKS Třebíč Oficiální stránky MKS Třebíč
Koncerty

HVĚZDY PŘEJÍ LÁSCE

HVĚZDY PŘEJÍ LÁSCE

Koná se v:Nádvoří zámku   Předprodej:od 1.04.2019 do 31.05.2019
Koná se dne:31.05.2019  
Čas představení:od 19:00   Cena vstupenky: Cena senioři: 240,-/280,- kč
Cena normal: 280,-/320,- kč

Slavnostní zahajovací koncert

Svátky hudby s Václavem Hudečkem

 
SLAVNOSTNÍ ZAHAJOVACÍ KONCERT - MISTR VÁCLAV HUDEČEK V DOPROVODU MLADÝCH OPERNÍCH HVĚZD

Účinkují:
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ ZLÍN, šéfdirigent Tomáš Brauner
Václav Hudeček - housle 
Peter Berger - tenor
Eliška Zajícová - mezzosoprán
Michaela Katráková - soprán

Program: "HVĚZDY PŘEJÍ LÁSCE" - nejkrásnější árie světové opery


FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Filharmonie Bohuslava Martinů nese jméno jednoho z největších světově uznávaných českých skladatelů. Zaměření na prezentaci jeho díla, dnes již orchestrem realizovaného na četných rozhlasových nahrávkách a CD, začala v šedesátých letech. Repertoár Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín tvoří téměř všechna symfonická díla různých slohových období, ale i velké množství skladeb současnosti. Členové orchestru vytvořili též několik komorních sdružení a jejich vystoupení doplňují koncertní sezónu o tuto hudební oblast. Koncertní činnost orchestru má základ ve třech řadách abonentních a množství mimořádných koncertů. Hostoval však též již ve všech významnějších centrech České republiky např. Praha, Brno, Ostrava, na Slovensku v Bratislavě, Žilině, Košicích. Zahraniční turné přivedla orchestr do Itálie, Dánska, Maďarska, Řecka, Polska, Rakouska, Rumunska, Německa, Francie, Portugalska, Španělska a USA.
Spolupráce s rozhlasem, televizí a nahrávky na zvukové nosiče jsou pravidelnou součástí činnosti orchestru.
Od sezony 2018/2019 je nově šéfdirigentem Filharmonie Bohuslava Martinů
pan Tomáš Brauner.

ŠÉFDIRIGENT TOMÁŠ BRAUNER
Tomáš Brauner se narodil roku 1978 v Praze a vystudoval hru na hoboj a dirigování na tamější konzervatoři. V roce 2005 absolvoval Hudební fakultu Akademie múzických umění (obor dirigování) a následně také studijní stáž na vídeňské Universität für Musik und darstellende Kunst. O pět let později se stal laureátem Mezinárodní dirigentské soutěže Dimitrise Mitropoulose pořádané v řeckých Aténách.
Tomáš Brauner patří k nejvyhledávanějším dirigentům své generace. Od roku 2018 zastává post šéfdirigenta filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně a hlavního hostujícího dirigenta v Plzeňské filharmonii, se kterou získal v roce 2017 ocenění Classic Prague Awards 2017 v kategorii Nahrávka roku. V letech 2013-2018 zastával funkci šéfdirigenta Plzeňské filharmonie a v sezónách  2014-2018 působil též jako hlavní hostujícího dirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze. V roce 2017 byl přizván k pravidelné spolupráci Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK.
Tomáš Brauner pravidelně spolupracuje s předními symfonickými orchestry a operními domy. Uměleckou dráhu operního dirigenta zahájil v roce 2007 v Divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 2008 debutoval v Národním divadle v Praze představením Verdiho Otella. Následovaly Massenetův Don Quijot, Rossiniho Lazebník sevillský, Pucciniho Bohéma a Tosca, Verdiho Nabucco, La Traviata, Mozartova Kouzelná flétna, Bizetovu Carmen nebo koncertní provedení Mignon Ambroise Thomase.

PETER BERGER
Peter Berger vystudoval zpěv na konzervatoři v Košicích a poté absolvoval mistrovské kurzy u Petera Dvorského a Evy Blahové. Ještě v době studií se stal sólistou opery Státního divadla v Košicích. V roce 2007 mu byla udělena 1. cena v soutěži Anglo-Czechoslovak Trust v Londýně, k dalším úspěchům patří udělení ceny Literárního fondu za ztvárnění postavy Prince v Dvořákově Rusalce. Na svém repertoáru má Donizettiho Nemorina (Nápoj lásky) a Ernesta (Don Pasquale), Dona Ottavia (Mozart: Don Giovanni), Verdiho Alfreda (La traviata), Macduffa (Macbeth), Ismaela (Nabucco) a Vévodu mantovského (Rigoletto), Fausta (Gounod: Faust a Markétka), Lenského (Čajkovskij: Evžen Oněgin), Prince (Dvořák: Rusalka), Janáčkova Lacu (Její pastorkyňa) a Borise (Káťa Kabanová), Michela (Martinů: Juliette), Massenetova Werthera ad. V říjnu 2007 úspěšně debutoval rolí Pinkertona v Pucciniho Madama Butterfly ve Slovenském národním divadle v Bratislavě. V roce 2008 hostoval v Národním divadle ve Splitu v rolích Fausta a Nemorina, v roce 2009 ve Státní opeře Praha v roli Dvořákova Prince a touto rolí uskutečnil také svůj debut na scéně Národního divadla v Praze. Od září 2011 byl sólistou Státní opery Praha, od ledna 2012 do února 2014 byl sólistou Národního divadla. V posledních letech hostoval jako Lenskij v Brémách, Princ v Rusalce ve Velkém divadle v Łodzi, na festivale v Glyndebourne a v Teatro Municipal v chilském Santiagu, Lukáš (Smetana: Hubička) na operním festivale ve Wexfordu, Janáčkův Boris a Laca v dánském Aarhusu či Babinský (Weinberger: Švanda dudák) v Teatro Massimo v Palermu. Peter Berger je také vyhledávaným koncertním pěvcem. Spolupracuje mj. s Českou a Slovenskou filharmonií, PKF – Prague Philharmonia, Filharmonií Brno, Filharmonií Bohuslava Martinů a Státní filharmonií Košice.

ELIŠKA ZAJÍCOVÁ
V roce 2004 začala navštěvovat ZUŠ v Berouně. V roce 2007 se stala členkou Dětské opery ND, kde pod vedením p. J. Markové-Krystlíkové vystupovala např. v představeních Liška Bystrouška, Brundibár či v seriálu pro Českou televizi Opera nás baví. Zde pod vedením prof. Barbory Klozové-Velehradské setrvala ve studiu až do roku 2013. Nyní studuje v 5. ročníku na Konzervatoři Jana Deyla pod vedením již zmiňované prof.B. Klozové-Velehradské až doposud, pod jejímž vedením získala v roce 2014 1. místo v soutěži Bohuslava Martinů v Poličce, čestné uznání v Písňové soutěži Bohuslava Martinů v Praze. Dále se umístila v roce 2016 na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii Operní naděje na 2. místě. Ve stejném roce se zúčastnila soutěže Konzervatoří v Pardubicích (v kategorii 3. a 4. ročníků), kde získala 2. cenu. Porota jí navíc udělila Cenu mladé operní naděje. V roce 2017 vyhrála 2. místo na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech  (kategorie Junior do 24 let). Získala Cenu za nejkrásnější „barvu hlasu“, Cenu divadla v Opavě (nastudování role v sezóně 2018-2019), dále účinkování s orchestrem na hudebním festivalu Kutná hora. V březnu roku 2018 získala 2. místo na interpretační soutěži „Zahraj si s Českou filharmonií“ a zároveň možnost s Českou filharmonií v budoucnu sólově spolupracovat. Od roku 2015 spolupracovala se známým českým pěveckým souborem Martinů Voices pod vedením Lukáše Vasilka, s nímž vystoupila například v rámci festivalu Struny podzimu při provedení autorské hudby Zdeňka Lukáše k filmu Markéta Lazarová. V roce 2016 byla externí výpomocí také Filharmonického sboru v Praze, se kterým si zazpívala Mahlerovu 8. symfonii v Drážďanech ve spolupráci s Izraelskou filharmonii. Má také různé sólové příležitosti, například vystoupení na vernisáži k výstavě o Jarmile Novotné v Muzeu Českého krasu v Berouně, v rámci Muzejních nocí v Praze v muzeu Antonína Dvořáka, na Hudebním Festivalu Antonína Dvořáka Příbram v Památníku Antonína Dvořáka, nebo v Operním Týdnu v Kutné Hoře pod taktovkou Františka Drse se Severočeskou filharmonií Teplice. Svůj operní debut zažila ve svých 19 letech v červnu 2018 ve světové premiéře opery hongkongského skladatele Daniela Lo - A Woman Such As Myself, která se uskutečnila v rámci festivalu NODO (New Opera Days Ostrava) v Ostravě. Pravidelně spolupracuje se soudobými skladateli a prezentuje jejich díla.   Absolvovala již několik mistrovských kurzu např. v Karlových Varech, na Slovenku.  Pracovala pod odborným dohledem  prof. Antonia Carangela, prof. Dagmar Podkamenské – Bezačinské, prof. Magdaleny Blahušiakové  nebo prof.Jürgena Hartfiela.

MICHAELA KATRÁKOVÁ
Michaela Katráková je česká operní pěvkyně, která se řadí v současné době mezi naše největší pěvecké naděje. Od května r. 2017 jí zaštituje jedna z nejprestižnějších Vídeňských agentur, která dnes patří mezi špičky v operním světe a má řadu vybraných hvězd, které září na nejvyhlášenějších světových scénách. Michaela již za dob studií, i po studiích na Pražské státní konzervatoři, působila v divadlech, jako jsou např. Státní opera Tatarstánu v Kazani, Státní Opera Praha, Šaldovo divadlo v Liberci, Severočeském divadle opera-balet a Divadle J. K. Tyla v Plzni, opera Chemnitz a Lipsko v Německu, Dutch National Oper v Holandsku. Michaela ztvárnila řadu rolí: R. Leoncavallo - Nedda (Komedianti), G. Verdi - Violetta Valery (La Traviata), G. Donizetti - Lucia (Lucia di Lammermoor), G. Puccini - Liu (Turandot), G. Puccini - Nela (Gianni Schicchi), G. Puccini - Lauretta (Gianni Schicchi), W. A. Mozart - Pamina (Kouzelná flétna), C. M. von Weber - Ännchen (Čarostřelec) C. M. von Weber/G. Mahler - Donna Clarisa (Tři pintové). Roku 2013 se Michaela stala oficiálně nejmladší Violettou Valery (z opery La Traviata) v české operní historii, bylo jí čerstvě 24 let, kde stála po boku slavných partnerů, jako jsou například Miroslav Dvorský, Carlo Colombara, Lorenzo Decaro, José Manuel a další.
Také podstoupila řadu masterclassu pod vedením největších českých operních div, např. Gabriela Beňačková, Eva Randová, a další.
Jednou z nejoblíbenějších činností Michaely je koncertní činnost, s hudebním tělesem Virtuosi di Praga, pod taktovkou maestra Oldřicha Vlčka, spolupracuje od r. 2010. Vystupovala téměř se všemi českými orchestry na místech, jako jsou Rudolfinum, zlínské kongresové centrum, olomoucká filharmonie a další, mají za sebou řadu úspěšných vystoupení a turné po Slovensku, které se uskutečnilo v srpnu 2017.
V současné době se Michaela plně rozvíjí ve své mezinárodní kariéře a nadále vystupuje koncertně.

 


Vstupné: 320/280 Kč
Vstupné senioři, členové KPH: 280/240 Kč

 

Soubory ke stažení

 

 


<< zpět

S provozem tohoto webu nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našeho webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací
ODKAZY Visit Třebíč Třebíč Třebíč UNESCO Kudy z nudy
PARTNEŘI ICOM TTS ČEZ
facebook © MKS Třebíč