MKS Třebíč Oficiální stránky MKS Třebíč
Koncerty

FEŠÁCI a hosté

FEŠÁCI a hosté

Koná se v:Divadlo Pasáž   Předprodej:od 29.09.2017 do 19.10.2017
Koná se dne:19.10.2017   Online předprodej
Čas představení:od 19:00   Cena vstupenky: Cena senioři: 190,-/210,- kč
Cena normal: 220,-/240,- kč

Hosté: zpěvačky Hanka Mladá a Erika Horká

Koncert v rámci 50. výročí kapely

 

V roce 2017 to bude 50 let, kdy v severočeském Ústí nad Labem vznikla slavná legendární česká  country skupina FEŠÁCI.
Kapela vznikla 22.12.1967 jako  Greenes o pár let později se přejmenovává na „Blue Grass Hoppers“. Založili jí Pavel Brümer, Karel Poláček a Jan Turek. V roce 1974 přichází do kapely Michal Tučný, Petr Novotný a Tomáš Linka z pražské skupiny Greenhorns a kapela se přejmenovává na „Fešáci“. Od roku 1974 do roku 1980, tedy po dobu 6 let spolupráce s těmito novými členy, vznikly u Fešáků písně a skladby, které navždy vešly do podvědomí posluchačů a diváků celého národa. Kapela po celé své 50 ti leté období veřejně vystupuje se svými dnes již legendárními saloony, plnými známých a oblíbených písní i nezaměnitelného fešáckého humoru, po celé naší republice i Slovensku. Je málo tuzemských skupin, které bez přerušení účinkují takto dlouhé období a po celou tuto dobu rozdávají radost nejen u nás ale také v zahraničí (USA, Austrálie, Norsko, Švédsko, Řecko a zbytek Evropy).
V lednu tohoto roku nastoupila skupina do nahrávacího studia a začala natáčet nové trojalbum, na kterém budou nejslavnější písně z celého 50 ti letého období, ale i úplně nové písně z posledního 5 letého období kapely. Na toto album pozvala i své bývalé kolegy a kolegyně a zajímavé hosty.
V květnu tohoto roku vyjede kapela na celorepublikové turné, které zakončí 19.12.ve svém mateřském místě v Ústí nad Labem. Jeden z vrcholů tour bude i galakoncert v pražské Lucerně 23.11.. Během koncertu zazní ty nejlepší písně, které Fešáci za 50 let vyprodukovali a které vešly do povědomí diváků a posluchačů.
Kapela také vzpomene písněmi i veselým vyprávěním na své další bývalé, bohužel již zesnulé kamarády a kolegy jako byl Michal Tučný. Byli jimi Jindřich Šťáhlavský, Pavel Brümer a Jan Turek. I po nich zbylo spoustu nádherných písní.
Zmapují i mluveným slovem celé toto 50.leté období. Mluveným slovem bude provázet Pavel BEZI Bezouška. Hlavní dramaturg Country Radia.


 

Fotogalerie

 

 


<< zpět

ODKAZY Visit Třebíč Třebíč Třebíč UNESCO Kudy z nudy
PARTNEŘI ICOM TTS ČEZ
facebook © MKS Třebíč