HUDEBNÍ SALON

HUDEBNÍ SALON

Místo konání Národní dům

NABÍDKA NA 2. POLOVINU ROKU 2023

H U D E B N Í   S A L O N
nabídka koncertů na 2. polovinu roku 2023 


Čtvrtek 12. října 2023 v 19.00 hod. / Národní dům
PAVLÍNA JÍŠOVÁ & PKMB - TOUR 60

První dáma českého folku Pavlína Jíšová má za sebou neuvěřitelnou muzikantskou historii, propojenou stovkami písniček, navlékaných na sebe jako perlový náhrdelník. Spousta písní dokonce zlidověla a lidé si je zpívají nejen u táboráků, ale i při poslechu z rádia. Pavlína svými písněmi dokázala vplout nejen do uší svých posluchačů, ale i do jejich srdcí.

Koncert u příležitosti jejího životního jubilea obsahuje přehlídku všech největších hitů této jedinečné zpěvačky. Úkolu doprovodné kapely se zhostila spřízněná parta muzikantů z kapely Petra Kalandry Memory Band, se kterými natočila své poslední album s názvem „NEZNÁMÉ“. Pozvání přijali i dva zajímaví hosté. Ten první, Jarda Matějů, je s Pavlínou spojený od jejich začátků se skupinou SEM TAM a do dnešních dnů je pojí muzikantské přátelství a dokonalé souznění jejich hlasů. Jako druhý se představí David Benda, mlady bandžista z kapely Milkeaters, který má na svém kontě nejedno ocenění za hru na banjo. Tím největším je první místo v mezinárodní soutěži World Virtual Bluegrass Banjo Contest 2020.

                                               Vstupné abonenti: 200,-  210,-  220,-        Vstupné veřejnost: 250,-  260,-  270,-


Středa 22. listopadu 2023 v 19.00 hod. / Národní dům
RADIM ZENKL & ONDRA KOZÁK / SLÁVEK JANOUŠEK & LUBOŠ VONDRÁK

Oblíbený písničkář Slávek Janoušek zahraje společně s kytaristou Lubošem Vondrákem. V první části pořadu vystoupí mandolínový šampion Radim Zenkl v duu s multiinstrumentalistou Ondrou Kozákem. S. Janoušek je přední písničkář známý folkovému publiku již z 80. let. Při studiu na vysoké škole vytvořil dvojici s L. Vondrákem, s nímž vyhrál díky „divadelnímu folku“, který si publikum okamžitě oblíbilo i interpretační Portu. R. Zenkl se během let prožitých v USA vypracoval na předního světového hráče na mandolínu, později přidal i flétny a didgeridoo. O. Kozák patří k našim předním akustickým kytaristům, hraje také na housle, dobro a baskytaru. Můžete se těšit na skladby a písně z vlastní tvorby obou hráčů, doplněné o folkové, bluegrassové, swingové a keltské tradicionály v osobitých aranžmá. Větší část programu tvoří zárověň písně, obsahující sólový zpěv obou hudebníků a jejich vícehlas.  

                                 Vstupné abonenti: 180,-  190,-  200,-        Vstupné veřejnost: 220,-  230,-  240,-


Čtvrtek 14. prosince 2023 v 19.00 hod. / Národní dům
VÁNOČNÍ KONCERT LENKY FILIPOVÉ

Lenku Filipovou doprovodí několikanásobný mistr Velké Británie v hraní na keltskou harfu Sean Barry.

Lenka Filipová je osobnost, která se svou tvorbou provinčnímu českému popu vždy vymykala. Její hřejivá lidská pozitivita, jazykové vybavení, instrumentální preciznost a nezaměnitelně hladivý hlas patřil a patří ke klenotům české popové scény. S léty získal šedivější zabarvení a drsnější odstíny, ale svůj samet si zachovala. Stala se jedinečnou českou zvěstovatelkou kvalitního folkpopu s názorem, který dokázal osobitě vstřebat vlivy francouzské, anglické a obohatit je o klasicko-hudební postupy.

Na svém kontě má víc než 20 studiových alb, ze kterých pochází řada hitů – Částečné zatmění srdce, Zamilovaná, Za všechno může čas a další

Sean Barry je mladý muzikant se světlou budoucností. Pochází z Anglického Newcastlu, kde žil až do svých devatenácti let. S harfou se poprvé setkal ve svých devíti letech.  Hodně cestoval a Česká republika mu učarovala natolik, že se rozhodl tady zůstat. Stal se pět let za sebou mistrem Velké Británie v hraní na keltskou harfu a za svůj talent si vysloužil několik dalších cen, jako například BBC National music festival in London a mnoho dalších.

 

                                    Vstupné abonenti:  310,-  320,-  330,-         Vstupné veřejnost: 370,-  380,-  390,-


 


!! UPOZORŇUJEME NA VÝRAZNĚ SNÍŽENOU CENU ABONENTNÍCH LEGITIMACÍ !!

PŘI ZAKOUPENÍ ABONENTNÍ LEGITIMACE NA CELÝ CYKLUS CENA PODLE POŘADÍ V SÁLE 690/720/750 Kč


ABONENTŮM Z MINULÉ SEZÓNY REZERVUJEME JEJICH MÍSTA DO 15. 9. 2023
Abonentní legitimace si můžete zakoupit od 7. 8. 2023 u pokladny Národního domu, Karlovo nám. 58/47 v Třebíči – tel: +420 568 610 013.


ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA