HUDEBNÍ SALON

HUDEBNÍ SALON

Místo konání Národní dům

NABÍDKA NA 1. POLOVINU ROKU 2023

H U D E B N Í   S A L O N
nabídka koncertů na 1. polovinu roku 2023 


Pondělí 23. ledna 2023 v 19.00 hod. / Národní dům
JAN HRUBÝ TRIO

V akustickém triu se zpěvákem, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem (m.j. 5P Luboše Pospíšila, Marsyas, Vl.Merta, Schodiště...) a fenomenálním hráčem na keltskou harfu Seanem Barrym (m.j. Lenka Filipová) představí matador českého bigbítu průřez svou bohatou kariérou - mišíkovky, mertovky, instrumentálky... anebo třeba irské balady v uhrančivém podání Barryho či autorské písně Fencla. Barevný koncert plný překvapení a nestárnoucích písní (Večernice, Špejchar, Funebráci, Astrolog, Scarborough...) je provázaný smyčcovými tahy nezmara a sedmdesátníka Hrubého, který je na pódiu pořád tak trochu klukem... ostatně, jde o jasně "nejmladší" z Honzových hudebních působišť.

                                               Vstupné abonenti: 170,-  180,-  190,-        Vstupné veřejnost: 210,-  220,-  230,-


Středa 1. března 2023 v 19.00 hod. / Národní dům
SPIRITUÁL KVARTET

Spirituál kvartet je skupina přímo navazující na legendární první československou folkovou kapelu Spirituál kvintet. Kontinuitu s tímto souborem, významně ovlivňujícím domácí hudební scénu více než šedesát let, zaručuje nejen návrat k původnímu historickému názvu, ale především účast Jiřího Holoubka a Veroniky Součkové, dlouholetých členů Spirituál kvintetu. Své síly spojili se dvěma vynikajícími muzikanty, zpěvákem, skladatelem, banjistou, hráčem na steel kytaru a kontrabas Zbyňkem Burešem a kytaristou a zpěvákem, majitelem podmanivého basu Janem Jandou.

                                 Vstupné abonenti: 200,-  210,-  220,-        Vstupné veřejnost: 280,-  290,-  300,-


Středa 12. dubna 2023 v 19.00 hod. / Národní dům
NEŘEŽ TRIO

Skupina Neřež vznikla jako pokračování Kapely Jaromíra Nohavici v roce 1998. V první sestavě figurovali houslistka Vladislava Hořovská, bubeník David Uher, saxofonistka Martina Fialová, hráč na trombon a klávesy Filip Jelínek, kytarista Miroslav Chyška a především Vít Sázavský se Zdeňkem Vřešťálem, kteří jako jediní figurují i v dnešní sestavě Neřež. V průběhu let se obsazení Neřež zásadně měnilo – postupně se v kapele představili zpěvačka Magdalena Škardová, perkusionista Pavel Plánka a hráči na klávesové nástroje Raven a Vít Beneš. Neřež navazuje volně na tvorbu skupiny Nerez, kterou společně se Zuzanou Navarovou zakládali Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál. Dodnes tvoří repertoár legendárních Nerez podstatnou část programu Neřež.

V současné sestavě figurují kromě dvou hlavních protagonistů baskytarista Filip Benešovský a hráč na perkuse a flétny Robert Fischmann.

 

                                    Vstupné abonenti:  180,-  190,-  200,-         Vstupné veřejnost: 210,-  220,-  230,-


Pondělí 15. května 2023 v 19.00 hod. / Národní dům
LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P

 

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry, kterou akcentuje nová deska Poesis Beat (2021). Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (získalo zlatou desku!) a po retrospektivní šňůře Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu vstoupil Luboš do Beatové síně slávy… a teď sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Šumavy po Ostravu, stále častěji vyprodaných. "V předvečer" sedmdesátin si v říjnu 2019 nadělil své první živé album s názvem Ostrava !!! Live. Aktuální šňůra nabízí průřez celou protagonistovou kariérou - publikum se dočká osvědčených songů ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam), ale i novodobých hitovek (Tak vznikla zem, Tak navštiv bar...) a písniček z novinky Poesis Beat.

Pospíšilův tenor za bicími jistí bubeník Jakub Nývlt, elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart, klávesy kapelníka Ondřeje Fencla tmelí spodek, rytmiku dotváří baskytarista Jakub Červinka, na perkuse dobarvuje a zpívá Michal Hnátek.

 

                                     Vstupné abonenti: 220,-  230,-  240,-         Vstupné veřejnost: 300,-  310,-  320,-!! UPOZORŇUJEME NA VÝRAZNĚ SNÍŽENOU CENU ABONENTNÍCH LEGITIMACÍ !!

PŘI ZAKOUPENÍ ABONENTNÍ LEGITIMACE NA CELÝ CYKLUS CENA PODLE POŘADÍ V SÁLE 770/810/850 Kč


ABONENTŮM Z MINULÉ SEZÓNY REZERVUJEME JEJICH MÍSTA DO 13. 1. 2023
Abonentní legitimace si můžete zakoupit od 12. 12. 2022 u pokladny Národního domu, Karlovo nám. 58/47 v Třebíči – tel: +420 568 610 013.


ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA