Hlavní strana Kultura Info pro abonenty DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ ABONENTNÍ SKUPINY A

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ ABONENTNÍ SKUPINY A

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ ABONENTNÍ SKUPINY A

Místo konání Divadlo Pasáž

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ ABONENTNÍ SKUPINY A
1. polovina roku 2022 - divadlo Pasáž Třebíč 


Úterý 31. května 2022 v 19.00 - divadlo Pasáž
(náhradní termín za 24. 1. 2022)
MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV
Terrence McNally: MISTROVSKÁ LEKCE

Hrají: Dagmar Pecková, Malvína Pachlová, Veronika Bajerová, Petr Mikeska, Zdeněk Dočekal j. h., Matěj Vejdělek
Režie: Petr Mikeska

Výjimečná žena. Výjimečná umělkyně. Operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno. Maria Callas. Přijďte na hodinu zpěvu a života, kde ve své velké činoherní premiéře vystoupí Dagmar Pecková v roli Marii Callas. Spojení, které poodhrne oponu světa opery.


Pondělí 16. května 2022 v 19.00 - divadlo Pasáž
STAGEARTCZ BRNO
Dave Simpson: ODHALENÁ PRAVDA

Hrají: Anna Stropnická / Hana Kusnjerová, Anežka Rusevová, Natálie Tichánková / Milada Vyhnálková, Gabriela Míčová, Petra Špindlerová, Klára Apolenářová / Daniela Choděrová
Režie: Petr Halberstadt

Dojemná komedie britského autora Dave Simpsona je s velkým úspěchem inscenována po celém světě. Příběh pěti žen, které se potkávají ve vesnické tělocvičně na kurzu pole dance, uvádí v českém překladu Dany Hábové agentura StageArtCz.
Dojemná komedie, která je výzvou všem ženám a oslavou jejich síly postavit se nepřízni osudu...


 


NÁHRADNÍ TERMÍNY ZRUŠENÝCH PŘEDSTAVENÍ

Čtvrtek 6. ledna 2022 v 19.00 - divadlo Pasáž - VYPRODÁNO
(původní termíny 27. 11. 2019 a 19. 11. 2020 - platí abonentní legitimace podzim 2019) 

DIVADLO POD PALMOVKOU PRAHA
Kateřina Tučková: ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ

Hrají: Tereza Dočkalová, Ivana Wojtylová, Marie Málková, Hana Seidlová, Lada Jelínková, Erika Stárková, Jakub Albrecht, Pavel Skřípal, Kamila Trnková, Vendula Fialová, Milan Mikulčík, Jakub Chromeček, Martin Hruška, Šárka Vykydalová / Kateřina Holánová ad.
Režie: Michal Lang

Nová divadelní adaptace románu o závisti, pomstě a minulosti, před kterou nelze uniknout.
Román Kateřiny Tučkové o čarodějnicích z moravské obce Žítkové je napsaný volně podle skutečných událostí a za použití řady historických dokumentů. Zároveň je ale také strhujícím detektivním příběhem o hledání minulosti, odhalování nepříjemných pravd, které by bylo možná lépe nechat spát, a spolu s tím také o hledání kořenů vlastní identity. Historické skutečnosti se zde prolínají s fikcí a výsledkem je strhující a téměř třaskavý příběh sahající od čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a tradičního vesnického života s jeho dávnými a prastarými kořeny přes nacistické okultisty a kolaboranty a komunistické práskače až k současnosti. Román se právem stal jednou z největších českých literárních událostí posledních let, získal řadu prestižních ocenění, zařadil se mezi nejčtenější česká literární díla vůbec a byl přeložen do více než dvanácti jazyků. Pozoruhodný příběh žen, které díky po generace děděným znalostem a zkušenostem dokáží léčit a předpovídat budoucnost, se prolíná s neméně strhujícím osobním příběhem Dory Idesové, která se pokouší tajemství a kořeny žítkovských bohyní odhalit a naráží na nečekané souvislosti. Obecně platný příběh o zjevné i skryté síle žen, která byla a je některým z nich tradičními společnostmi přisuzována.


Pondělí 21. března 2022 v 19.00  - divadlo Pasáž - VYPRODÁNO
(původní termín 31. 3. 2020 - platí abonentní legitimace jaro 2020)

DIVADLO SKLEP PRAHA
Kolektiv divadla Sklep: BESÍDKA 2020

Hrají, zpívají a tančí: David Vávra, Jiří Burda, Milan Šteindler, Tereza Kučerová, Lenka Vychodilová, Jana Hanáková, Lenka Andelová, Hana Pafková A František Váša.
V kapele vám budou vyhrávat: David Noll, Marta Marinová, Hana Navarová, Roman Fojtíček, Vladimír Vytiska A Jaroslav Vaculík
Režie: Kolektiv divadla Sklep

Pásmo nejnovějších scének, skečů, písní a tanců.
Pražské kultovní Divadlo Sklep uvede oblíbený pořad Besídka, který je tradiční formou představení tohoto ojedinělého seskupení. Program Besídek je každoročně obměňován a je vždy složený z těch nejlepších nápadů, humorných písní a scének v podání samotných autorů. Autorská tvorba divadla Sklep patří již řadu let k tomu nejlepšímu, co na divadelní scéně vzniklo a stále se těší obrovskému zájmu českého publika.


JARO 2023 (termín upřesníme) – II. představení skupiny A
(původní termín 25. 2. 2020 - platí abonentní legitimace jaro 2020)

MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV
Brad Fraser: TEĎ MĚ ZABIJ 

Hrají: Roman Teprt, Milan Ligač, Malvína Pachlová, Jan Hofman, Lucie Matoušková
Režie: Petr Mikeska

Příběh jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale nikdy neztratit naději...


 ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA !!