Hlavní strana Aktuality Aktuality Energie pro kulturu v Třebíči

Energie pro kulturu v Třebíči

Festival plný skvělé muziky i divadel a také podpory regionálním spolkům

Energie pro kulturu v Třebíči

Energie pro kulturu v Třebíči – festival plný skvělé muziky i divadel a také podpory regionálním spolkům

 

Partička nebo Michal Hrůza a kapela Hrůzy to byly hlavní lákadla festivalu, který podpořil známé umělce, ale i regionální kapely. Kromě toho přinesl festival více než 100 tisíc tanečnímu souboru ZUŠ Třebíč a třebíčské kultuře na Městské slavnosti.

 

Podzámecká niva v Třebíči s krásným panoramatem baziliky a zámku se v závěru prázdnin na dva dny zaplnila stovkami návštěvníků letního putovního festivalu s názvem Energie pro kulturu. Tahákem této akce, která při svém třetím ročníku opět podpořila místní i známé umělce, byl například Michal Hrůza nebo Partička. V Třebíči navštívilo festival ve dvou dnech 25. a 26. srpna 1 800 osob.

 

V přírodním areálu nechyběla ani ČEZ Energy zóna, kde si malí i velcí návštěvníci hráli, tvořili, ale také vydávali energii na oranžových handbicích za bouřlivého povzbuzování okolí. Známé hity kapel Pískomil se vrací a třebíčské Like it! povzbuzovaly každého, kdo usedl na handbike Nadace ČEZ a minutou jízdy podpořil ZUŠ Třebíč nebo kulturu v Třebíči. Návštěvníci „festu“ plného energie podpořili obě organizace částkou 101 761 korun.

 

Jako poslední ručně šlápli do pedálů starosta Třebíče Pavel Pacal a ředitelka ZUŠ Třebíč Eva Vaňková. „Děkujeme za tuto skvělou prezentační akci i darované finance. Využijeme je na obnovu vybavení ZUŠ a nové kostýmy pro taneční soubor,“ řekla Eva Vaňková za ZUŠ Třebíč. MKS Třebíč použije peníze na Městské slavnosti a slavnostní otevření Karlova náměstí po rekonstrukci.